Arama
Filtrele
Kapat

Helly Hansen

Helly Hansen, neredeyse 140 yıldır insanların hayatta kalmasına ve kendini canlı hissetmesine yardımcı olmak için profesyonel ekipmanlar üretmektedir.

Her şey 1877'de deniz kaptanı Helly Juell Hansen'in sert Norveç ikliminden korunmanın daha iyi bir yolunu bulmasıyla başladı. Kısa süre sonra Yüzbaşı Hansen ve eşi Margrethe, keten tohumu yağı dökülen kaba ketenden yapılmış, suya dayanıklı yağ bazlı ceketler, pantolonlar, süngerler ve tenteler üreten bir işe başladı - ve böylece efsane doğdu!

Helly Hansen ekipmanları, şantiyelerde, okyanusta veya dağlarda çalışan profesyoneller tarafından güvenle giyiliyor. Profesyonel kayakçıların bir numaralı giyim markası olan HH'yi, dünya çapında 200'den fazla kayak merkezinde satılmakta/kullanılmakta ve 55.000'den fazla profesyonel kayakçı tarafından giyilmektedir.

HH yelken ekipmanları, dünyada öncü denizciler tarafından tüm denizlerde kullanılıyor. Önde gelen bir İskandinav iş elbisesi markası olan Helly Hansen, performans, koruma ve güvenliğin her konunun önüne koyan bir çok iş yerinde vazgeçilmezdir.

1877

KAPTAN HELLY JUELL HANSEN

Norveçli kaptan Helly Juell Hansen, denizcilerini zorlu İskandinav hava koşullarından daha iyi korumak için pamuklu kumaş üzerine keten tohumu yağı uygulayarak esnek, su geçirmez giysi üretti. Kısa süre sonra eşi Margarethe ile birlikte Norveç'te Moss'ta "yağlı deri" ceket ve pantolon üretmeye başladılar.

1949

HELOX - Su Geçirmezlikte Yeni Nesil

Helox su geçirmez kumaş, suya dayanıklı hale getirmek için katlar halinde dikilmiş yarı saydam bir PVC plastik tabakaya sahipti. Dış mekan kullanımı için zorunluluk haline gelen devrim niteliğinde bir teknolojiydi. Her ay 30.000 katlık bir üretimle gelen başarının ardından 1952 Olimpiyat Oyunları'nda Norveç takımı tarafından Helsinki'de kullanıldı.

1961

FIBERPILE - TEKNİK ORTA KATMAN 

Helly Hansen Norwegian Fiber Pile Inc. ile ortaklık kurdu ve ilk polark olan orijinal Fiberpile'i geliştirdi. Islak olduğu zamanlarda bile ağırlığına oranla çok yüksek bir sıcaklık sağlayan FiberPile oduncular ve açık hava tutkunlarının favorisi haline geldi. Konsept modern sürümü olan ProPile ile hala yaşıyor ve hala üretime devam ediyor.

1970

LIFA® - TEKNİK ALT KATMANIN DOĞUŞU

HH, LIFA® ile sektörde devrim yaptı. LIFA, nemi vücudun dışına atarak kullanıcıların sıcak ve rahat kalmasını sağlar. Tüm denizlerde profesyoneller tarafından ve dünyanın en yüksek zirvelerinin bir çoğunda kullanılan LIFA®, 2012 yılında Outside Magazine tarafından Tüm Zamanların En Etkili Ekipmanları listesine dahil edilmiştir. 

1984

HELLY TECH® - SU GEÇİRMEZ VE NEFES ALAN KUMAŞ

Helly Tech® su geçirmez ve nefes alabilen kumaş, 1980'lerde piyasaya çıktı, kazandığı ödüllerin yanısıra performans ve koruma için yeni bir standart oluşturdu. Günümüzde, Helly Tech kumaşlar, profesyonel kayakçıların, denizcilerin ve dünyanın dört bir yanındaki şantiyelerin spesifik taleplerini karşılamak üzere tasarlanmaktadır.

1990

PROWOOL - LİFA ve MERİNOS YÜNÜN MÜKEMMEL BİLEŞİMİ

Prowool (Yeni adıyla HH®Warm™) temel katmanı, 90'lı yılların sonlarında geliştirldi. Lifa® Stay-Dry Technology ™ ile Merinos yünü, gelişmiş nem transferi yanında ek sıcaklık için birleştirildi. Soğuk koşullara maruz kalan profesyoneller için tasarlanmış olan bu ürün, aşırı çevre koşullarında performans, sıcaklık ve konfor arayanlar için çok popüler bir tercih oldu.

2004

PROFESYONEL AYAKKABI SEKTÖRÜNE GİRİŞ

profesyonellerin taleplerine cevap olarak, ürün grubuna ayakkabı eklendi. 

2008

ODIN - DAĞCILAR İÇİN ÖDÜLLÜ, 3-KATMAN TEKNOLOJİSİ

2008 yazında piyasaya çıkan Odin, Helly Hansen'in 3-Layer System™ 'idir. Odin koleksiyonu, aynı yıl Red Dot Tasarım Ödülü'nü kazandı.

2012

H² FLOW™ - SICAKLIK DÜZENLEME ÇÖZÜMÜ

Helly Hansen, Norveç Tasarım Konseyi'nden Design Excellence Ödülü kazanan H2 Flow ™ Ceket ile 2012'de yeni H2 Flow ™ Teknolojisini tanıttı. Patentli H2 Flow™ Ceket hava akışı havalandırma sistemi ve koruyucu bir bariyere sahiptir.

2015

İŞTE PERFORMANS İÇİN YENİ BİR STANDARD

Norse Mitolojisinde Thor'un oğlundan esinlenen Magni serisi, işyerinde koruma, dayanıklılık ve performans için yeni bir standart oluşturdu.

2016

ELEVATION CEKET- ULTIMATE FREERİD JACKET

Elevation, Helly Hansen'in en fazla ödül alan ceketi. Profesyonel serbest stil kayakçılarla birlikte tasarlanmış, geliştirilmiş ve test edilmiş dayanıklı bir ceket. 

2017

140 Koleksiyonu

Helly Hansen'in 140. yıldönümü için hazırladığı özel koleksiyon, Helly Hansen'ın hikayesini tarihindeki yapı talşı teknolojileri ile anlatıyor. 

Göster
Sıralama
Her Sayfada ürün

Helly Hansen Crew Vest - Erkek Yelek

Mevsimlik Erkek Yelek
5300,00 TL

Helly Hansen Crewline Polo

HH Polo Yaka T-Shirt
1540,00 TL

Helly Hansen Daybreaker Fleece Jacket - Polar Ceket

Süper hafif, çok yönlü, HH Polartec® ceket!
2850,00 TL

Helly Hansen F2F Cotton Hoodie - Ebony

Ebony / Koyu Gri
1850,00 TL

Helly Hansen HP Racing T-Shirt

HH Racing Yelken Tişört
720,00 TL

Helly Hansen Logo Hoodie - Kapüşonlu Kazak

HH Logolu Kapüşonlu Sweatshirt
2950,00 TL

Helly Hansen W Crew Vest - Kadın Yelek

Kadın Mevsimlik Yelek
5990,00 TL

Helly Hansen W Logo Hoodie

HH Logolu Kapüşonlu Kadın Sweatshirt
2950,00 TL

HH Men's EQA Sneakers - Navy

Navy/Lacivert
5150,00 TL 3250,00 TL
Min: 69,00 TL Maks: 403425,00 TL
₺69 ₺403425
  • Lacivert
  • Kırmızı
  • Mavi
  • Mor
  • Siyah
  • Pembe
  • Gri
  • Beyaz
  • Yeşil
  • Sarı